VELi YILMAZ

Eski Fotoğraflar Eski Biz

Hayatı her anlam da koştururken doludizgin, bizlerde birçok değişiklik yaşarız, düşüncelerimizin derinlerinde kimi zaman.
*
Birçok farklı şekle dönüşür bizim düşüncelerimiz, akıp giden sınırlı yaşantımız içinde. Yargılarımız bazen değişir, çıkarımlarımız farklılaşır, hayatımızın yeni gelinen evrelerinde.
*
Olmazsa, olmazlarımız, olur hale gelir, yaşamımızın bazı dönemlerinde. Kırmızı çizgilerimizin renginin değiştiğini görürüz ve buna şaşarız, şaşkınlığımızı gizleyemez, dudaklarımızı ısırırız, yanaklarımız kıpkırmızı, gözlerimiz yuvasının dışındadır.
*
Bugün hayır! dediklerimize, yarın bir bakarsınız evet der, duruma gelmişizdir. Genel olarak bazen taviz veririz hayatlarımızdan, daha olumlu, birlikte bir yaşantıya, gark olmak uğruna.
*
Davranışlarımızı değiştiririz, çünkü kıymet verdiklerimizin, sözlerine hürmet etme, laflarını yerde koymama uğruna.
*
Acıtsa da bizi, hayatımızın prensiplerinden geri düşmeler, söylensekte bizler, kendi kendimize, buhranları da yaşasak kendi içimizde, ahde vefa penceresinden bakarız, bu değişikliklere.
*
Eskiden, idealistlik penceresinden bakarak biçimlendirdiğimiz, ne de çok davranışımız varmış meğer.
*
Eski dediğimiz hayatın içinde demlenen. Adımız kuralcı olmuştur. İşgal ettiğimiz, nev-i şahsımıza mahsus, bize ait olan o alanda.
*
Kendi çevremize, korunaklı duvarlar örmüşüzdür, yaşadığımız hayatta, zarar görmemek, zarar vermemek adına.
*
O sur gibi duvarların arkasında yaşarız bizler. Bir korunak, inşa etmişizdir, kendi kendimize. Huzur buluruz kendi içimizde, sınırları belirli, bu korunak dâhilinde.
*
Her şey bellidir, serüven olarak gördüğümüz, prensiplerimiz ile örülü yaşam dehlizinde. Sürprizlere açık değilizdir, güya kontrol ettiğimiz, o yaşantıda.
*
Kontrolsüz yaşamayı reddederiz, kontrol bizim elimizde olsun isteriz, huzuru aradığımız hayatta. Bir gün gelir, tüm bunlardan vazgeçtiğinize tanıklık ederiz.
*
Renkleri farklılaşan, kırklı yaşlarda. Bu ben, farklı bir bendir aslında, bir anda kendini tanıyamayan, bu değişikliklerin adını koyamayan.
*
İlginç bir durumu yaşamaktayızdır bizler, kendimizce. Hangi faydayı sağladığını anlayamayız ve anlamda yükleyemeyiz, değişen bu duruma.
*
Yine de iyi sonuçlar içermesini, ümit ederiz. Fazlasıyla değişiklik göstermiş, eskisi ile alakası olmayan, bu yeni prensiplerin.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *