VELi YILMAZ

Sağlıklı Sütü, Ayranı İçmek, İçirmek Milli Görev Olmalıdır

Yerli ve milli üretim diye bas bas bağırıyoruz. Yani her bakımdan ürettiğimizden, yediğimizden, içtiğimizden emin olalım. Elbette kazanalım, ülke ekonomisine de katkı olsun, daha çok kalkınalım diyerek..
*
Büyük Türkiye’nin kalkınması ve refah düzeyinin artırılması üretim adına rekabet gücünün daha fazla ileriye taşınması ile mümkün değil mi?
*
Bölgesinde ve var olduğu coğrafya da daha güçlü bir ülke etiketi ancak ve ancak üretimden geçen bir anlayış gerçeği ile örtüşmüyor mu?
Cevabımız evet ise;
Gümüşhane asıllı Erzincanlı işinsanı Recep Cemil Tanguroğlu’nun Akıllı İnek Projesine mutlaka sahip çıkılmalı, benimsenmeli, sağlıklı süt ve ayranın ülke sathında yaygınlaştırılması için her bir yetkili, kişi, kurum ya da ‘bu vatanı seviyorum’! diyen herkes ön ayak olmalıdır.
*
Yerli ve milli üretimin timsali olarak Recep Cemil Tanguroğlu hepimizin göğsünü kabartarak ve de gerçekten alkışlanacak bir hamlede bulunarak Akıllı İnek Projesine imza attı,
Ne diyordu bu değerli isim?
‘Çocukları seviyorum, çocuklarımızın gazlı ve asitli içeceklerden uzak durması ve sağlıklı süt ve ayranı içmesi anlamında bu projeye imza attık, biz yaptık ülkem sahip çıksın’!
*
İşte üzerinde durulması gereken konu başlığı da budur,
Bir mükemmel proje her türlü görsel tasarım da eklenerek sütü ve ayranı bu kadar sevdiremez di!
Hayır! diyen tek bir Allah’ın kulu da yok, hepsi hak veriyor, Akıllı İnek Projesi ile sütü ayranı çocukların sevdiğini ifade ediyorlar.
*
En büyük görev ise bu konuda elbette tanıtım noktasında işin mucidi Recep Cemil Tanguroğlu’da  bulunuyor görünüyorsa da, özellikle ebeveynlerin süt ve ayranı çocukların daha bir içtenlikle içmesi daha önce olmayan alışkanlıklarını şimdi pekiştirmeye başlamasını ifade ettiklerinden sonra Akıllı İnek projesiyle bir devrim başlatacaklarına da inanmaları gerekiyor.
*
Buraya kadar özetlediklerimizden hareketle Akıllı İnek projesini bugüne kadar çok önemli isimler, çok önemli siyasetçiler, çok önemli iş dünyası temsilcileri ziyaret etti.
Bu durum da gösterdi ki, her kesimden projeye büyük bir ilgi var ve mutlaka artan bir şiddetle projeye destek devam etmelidir.
Konuya Akıllı İnek Projesinin desteklenmesi konusuna neden bu kadar önem verdiğimizi, desteklediğimize oldukça anlamlı bir örnekle devam edelim.
*
Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘milli içkimiz ayrandır’ çıkışından sonra süt olsun ayran olsun yaşamımızda ne kadar büyük bir öneme haiz bu içeceklerin sağlıklı bir şekilde tüketiminin devam ettirilmesinin altı çizildi.
*
Öyleyse yazı başlığımıza da konu olan ‘’Akıllı İnek Projesini Benimsemek, Sağlıklı Sütü, Ayranı İçmek, İçirmek Milli Görev Olmalıdır’ ifadesi öylesine ortaya konulmuş bir cümle de değildi.
*
Kışladan, hastanesine, okul bahçesinden, AVM’ye, havalimanlarından, sokağın bir başına, halk ekmek büfelerinin önünden, evlerimize kadar (ev tipi prototipinin çalışmaları da tamamlandı) var olması gereken Akıllı İnek Projesi adeta hayatımızın her anına hitap ediyor bizlere mutlaka sütü ayranı sağlıklı bir şekilde tüketmemize öncü oluyor.
*
Özellikle sevgili çocuklarımızın gazlı ve asitli içeceklerden uzak tutulmasının bu derece güçlü ifade edildiği projenin bir kez daha ülkemize, devletimize ve insanlığa hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *