VELi YILMAZ

Akıllı İnek’i Sevmek İçin Pek Çok Sebep Var

Bir işinsanı aşka gelerek, vatan demiş!, milletim diyerek yerli ve milli bir proje için tüm imkanlarını seferber etti.
*
Çocuklara olan sevgisini, bu projenin içerisine katarak işyerinin önündeki maket inekten etkilenmek suretiyle ‘sana süt verecek yavrum’! seslenişinde bulundu.
*
Peki, ne olacaktı? Bunca emek, bunca meşakkatten sonra ortaya çıkan projeden nasıl bir sonuç hayal etmiş olabilirdi ki sayın Recep Cemil Tanguroğlu…?
*
Bir defa çocuklar gazlı içeceklerden uzak duracak, asitli içeceklere elveda diyecekti, öyle ya; kim ne derse desin asitli ve gazlı içecekler onların minik bedenleri ve geleceği adına kurulan gizli birer tuzak gibi görünüyordu.
*
Gümüşhane asıllı Erzincanlı işinsanı Recep Cemil Tanguroğlu yılmadı, memleket sevdalısıydı da Gümüşhane’ye de akıllı inek’i götürdü.
*
‘’Gümüşhaneli çocuklarda bu projeden istediğini almalıdır!’’ dedi.
*
Akıllı İnek’i bu güne kadar pek çok vatandaş gerek geldiği yerde, gerek işyerinde gerekse davetli olduğu mahalde onlarca yüzlerce ziyaretle buluştu.
*
Proje, siyasilerinde ilgisini çekti. Siyasiler her zaman olduğu gibi tıpkı diğer ziyaretçiler gibi Akıllı İnek’i çok sevdi, beğendi. Tattığı sütün, ayranın zevkini yaşadı.
Tabi ki destek sözü verdi, önümüzdeki dönemlerde sayın Tanguroğlu temenni ederiz ki, bu projeden istediği karşılığını görür ve projenin daha da ileri taşınması için arzusunu yerine getirmiş olur.
*
Geçtiğimiz günlerde önemli bir siyasetçi daha Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi Akıllı İnek prototipini işyerinde ziyaret etti.
*
Sayın Çelebi, akıllı inekten gelen sütü içti, beğendiğini, heyecanlandığını ifade etti.
*
Ve daha önemlisi Türkiye’nin her köşesinde dağılımının, akıllı ineğin buluşmasının önemine değindi.
*
Ülkenin milli ve yerli savunma sanayide başta olmak üzere öze dönüşe geçtiğini ifade etti
Kuşkusuz önemli bir tespitti, akıllı inek projesinin bu tespitin içerisinde yer alıyor alması, Türkiye’nin istediği ve milli duruşu adına önemliydi
*
Sayın Çelebi, destek sözü de verdi, genellikle her siyasetçinin bu tür çıkışları yeterince göstermemesi adına ANAVATAN Partisi Genel Başkanının ifadelerinin altı çizilmeliydi.
*
Sayın Çelebi yine alkışı hak eden bir cümle kurdu, –o takdiri akıllı inek projesine verdiği önem adına-  diyebiliriz.
*
Sayın Çelebi’nin ‘güzel bir işyerindeyim, heyecanlandım, Allah muvaffak eylesin’ sözü gerçekten akıllı inek hakkında her yurttaşın bi kez daha düşünmesi gerektiğine işaret etti.
*
Gümüşhaneli işinsanı yola koyulup, herşeyini ortaya koyarak akıllı inek projesini ülkesine kazandırıyorsa her siyasetçinin de tıpkı Sayın Çelebi gibi daha fazla destek açıklamasında bulunması beklentimizdir.
*
Monte noktasında sıkıntı yaşamayan, dizayn olarak her kesimin sempatisini kazanmış, çocukları alabildiğince renkli dünyasına çeken, ebeveynlerin çocuklarına süt içirme noktasında yaşadığı zorlukları aşmasını sağlayan, sağlıklı bireyler var olmasına imkan verecek, yerli ve milli damgasını elde etmiş, akıllı inek’in siyaset dünyasından bu denli övgü alması da gerçekten takdire şayandır.
*
Recep Cemil Tanguroğlu giderek marka bir işinsanı olarak kamuoyunun da ilgisini çekmektedir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *