VELi YILMAZ

Ben yaptım, memleketim sahip çıksın

Hizmet etmek, hayırla yadedilmek ve hatta göçüp gittiğinde her zaman zihinlerde kalabilmek.
Soru şu; Bir insan atmış, yetmiş yıllık yaşamı boyunca neden yaşar?
*
Sorular çoktur, sorulara mantıklı cevaplar aramak gerekir. Akıllı İnek projesi ya da akıllı inek yola çıkarken bir iş insanının dilinden şu sözler kulağa küpe gibidir:
‘Ben yaptım, memleketim sahip çıksın’!
*
Dizaynı, gösterişi, yaklaşanın dudaklarını uçuklatacak görsel boyutuyla farklı olmalıydı Akıllı İnek.
Dünyada ve ülkede tek ödüllü proje herkes tarafından gıpta ile izlenmeliydi;
Ve işinsanına göre dünyanın en güzel varlığı çocuklara adeta bir miras gibi kalmalıydı akıllı inek, gidişata bakıldığında öyle olacak gibide görünüyor şimdiden.
*
Bir iş yeri önündeki maket inek gelecek kuşaklara mükemmel bir sunum olarak kalmalıydı, o maketin içinden sağlıklı süt akmalıydı! ve Recep Cemil Tanguroğlu başarmalıydı bunu, elbette Gümüşhane kimliğine sahip olarak ayrıcalıklı bir işinsanı özelliğinize bulundurmalıydı.!
Yaptı be arkadaş!
*
Dünya hayran, ülke hayran bakan bir daha bir daha bakıyor.
Diyeceğimiz o dur ki, akıllı inek bir kuruntu değil bu sektörün iddialı projesi olarak ne çıktı.
*
Recep Cemil Tanguroğlu, önce çocuklar, sonra yetişkinler sağlıklı süt içsin, ayran içsin ve bu proje amacına ulaşsın diyor.
*
Doğrusu çok mu zor..
Hayır, zor değil aslında geneline bakıldığında her şeyde olduğu gibi ve fakat vurdumduymazlıklar projeye büyük bir haksızlık noktasında duruyor.
*
Ülkeye hizmetse hizmet, yatırımsa yatırım daha ne istiyorsunuz diyesi geliyor insanın.
Milli ve yerli projenin en babası olan akıllı inek bugüne kadar kendisini her mekânda anlatmak için yeterince çaba sarfetti sanırız sıra artık akıllı inek gerçeğini bir türlü görmek istemeyen cephededir.
*
Defalarca anlattık ama yine de tekrar edelim, gazlı ve asitli içecekler bu projede rafa kaldırılıyor, bu proje küçük bedenlere sütü sevdiriyor, ayranı sevdiriyor.
*
Çoğu ebeveyn ne olduğunu bilmediği türlü tuzak içerisindeki içeceği yavrusuna istemeden de uzatırken akıllı inek adeta bir pranga gibi bu gidişata dur diyor.
*
Akıllı İnek sadece bununla da kalmıyor, akıllı inek ev tipi prototipi ile evlere girerek yavrularımıza hem tasarrufu hem de sağlıklı bir nesil olma yolunda süt içmesine imkan veriyor.
*
Düşününüz ki çoğu ebeveyn çocuklarına sütü sevdirmekte hatta bırakınız sevdirmeyi içirmekte zorlanırken akıllı inekle buluşan her çocuk ısrarla sağlıklı sütün arkasından koşuyor, Recep Cemil Tanguroğlu’da bu gereği adeta bağıra bağıra her kesime duyurmaya çalışıyor.
*
Akıllı İnek yurt sathında mutlaka bulunmalıdır, monte noktasında bir sıkıntı olmayacağı için girişimcilerede ekonomik anlamda ciddi katkılar sağlayacaktır.
*
Dünyanın en güzel işi helal para kazanmaksa akıllı inekle yola çıkacak tüm girişimciler küçük bedenlere sağlıklı sütü kazandırırken, para kazanmanın da ayrıca keyfini yaşayacaktır.
*
Son sözümüz çok değerli büyüklerimize olsun
Ve hatta akıllı inek projesini merak edip ayranı ve sütü tadanlara olsun.
Haydi el ele verelim, akıllı inek projesine destek verelim.
Çocuklarımızı koruyalım.
Bugün milyonlarca küçük beden zararlı içecekler girdabında kıvranırken onlara kurulan bu çemberi birlikte kıralım.
*
Akıllı İnek üretirken ülke ekonomisine katkı sunmasına fırsat verelim, durgun ekonomik çarkı hızlandıralım.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *