VELi YILMAZ

Bir Hayata Dokunmak

Bazen insanların elinde sihirli bir değnek vardır ama farkında değildir. Bazen de o harikulade değneğin  farkındadır ama, olması gerekene dokunmaz.
*
Bir hayata dokunmak, korun ortaya çıkmasını sağlamak, özgün bir olaydır. O hayata dokunup korun üzerindeki külü üfleyerek, birçok kişinin hayatımı ısıtmak, herkes için güzel bir şey olsa gerek.
*
Biz pırlantanın üzerindeki tozu üflemişizdir aslında, böyle yaparak. Pırlantanın üzerindeki tozu üfleyip, ışıltısını ortaya çıkartan kişi, kutup yıldızıdır yol gösterip, hayatlara dokunan.
*
Çoban ateşidir iyiliği büyütüp, iyiliğin büyümesi için, bazen kendini yakmaya muktedir olan. Hayata, hayatlara dokunmayı göze alabilmek, bir parçada cesaretli olmak demektir.
*
Alçak gönüllülük ister. Kendini diğerinin yerine koyabilme becerisidir bir bakıma. Çok daha büyük aydınlıkları yansıtabilme becerisini göstermek, ancak büyük insanların, Ata mertebesine ulaşmış insanların işidir.
*
"Ben yanmazsam, Sen yanmazsan, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa." Diyen şairin sözlerinde ifade bulur, insana ve insanlara dokunmak. Yaşamı değiştirmek, yaşama farklılık katmak, Dünya'nın yörüngesini değiştirmek gibi bir şeydir aslında.
*
Bu büyüklükteki değişikliklere imza atmak, büyük liderlerin işidir esasında. Toplumun yıldızlarıdır, karanlığın içinde parlayan. Kimisi bu parlaklığı anlayamaz, bir türlü, bir kavramın içine oturtamaz. Anlayamayanlar, düzenin değişmesini, istemeyenlerdir.  
*
Dünyanın gerisinde kalmış olan bu düzeni, sürdürmek isterler. Kendi çıkarına terstir, senin hayatlara dokunman. İyi işler yaparak, yapılan işi topluma maletmeden.
*
Bu kişiler paçandan çekmek isterler seni, senin gibileri. Aslında sen büyük resme bakarak, hareket etmişsindir.
*
Menfaat düşünmeden, Atanın sözüne uygun olarak. Onun izinden yürüyen herkes, bir girizgah açmalıdır yaşama, gücü nispeti kadar, aydınlatmalıdır, yanını yakınını.
*
Aydınlatmak güç iştir, aydın olabilmek zordur vesselam. Hayata dokunmak demek, yaşamı kolaylaştırmak demektir, bir bakıma. Aydınlığa insanları yaklaştırmak demektir, insana dokunmak.
*
Hayatlara dokunarak, iyiliği artırır, insana dokunan. Bu büyük ve önemli bir kazançtır, hayata dokunan için.
*
Yaşama dokunan bilir ki, o insanları ısıtmıştır. Mutluluğum resminin çizilmesine, katkı sunmuştur bir yerde, yaşama dokunan kişi.
*
Bilir ki etkileşim sağlanmasına, yol açmıştır yaşayanlar arasında. Herkes bilir ki, birlik hareketi mutluluğu getirir, birlikte olma ile birlikte.
*
Tüm bunları bilir, hayatlara dokunan. Bu sayede acımasız eleştiriler, yapıcı eleştirilere bırakır kendini. Daha sevecen bir yapının varlığına işaret eder, bir yerde. Ortak amaçlara yönlendirmiştir, hayatlara dokunan bu kişi, etrafındaki kişileri.
*
Bireysel güçler yerine, toplumcu güçlerin birleşmesinin, olanağı elde edilmiş, hayata dokunanlar vasıtasıyla.
*
Aleyhte çalışma yerine, birlikte çalışma öncelenmiştir yaşama dokunanlar eliyle. Bu Yeni dönemde, insanlar artık etrafa daha farklı bakmaktadır.
*
Dünya'yı ve etrafı daha iyi kavrar. Yaşamın güzel renklerini, bir farklı görür olmuşlardır, bu sayede. Çünkü hedefler bir amaç da birleşmiş, insanlar gökkuşağına kadar koşmak isterler birlikte.
*
Bu güzellikleri yaşama ekleyebilmek, yalnızca, tepedeki, sözde idarecilerin, hayatlara dokunmak isteyenin, paçalarından çekiştirmesine engel olmaktır aslında.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *