VELi YILMAZ

Akıllı İnek Sembol Oldu

Yaşamın en önemli kesitlerinden bir tanesi de beslenme noktasıdır. Sağlıklı birey yaşamında bu unsuru devam ettirme adına bazı gereksinimleri yapmak zorundadırlar.
*
Sağlıklı besleneceksiniz ki, sağlıklı yaşamında kapısını açacaksınız. Sadece tekdüze bir anlayışla yaşamın sağlıklı olması da mümkün değildir.
*
Sadece meyve yerim sağlıklı kalırım, sadece sebze tüketirim sağlıklı kalırım gibi düşüncelerin geçerli olmadığı da aşikardır.
*
Sağlıklı birey denilince de ilk evresi çocuklarımızdır. Eğitim kadar önemli olan sağlıklı beslenme unsuru ancak ve ancak ciddi çalışmalarla topluma ve toplumun en küçük yapı taşı ailelere mesaj olarak verilebilir.
*
Akıllı İnek bu konuda yaşama geçirildiği günden beri belki de sağlıklı beslenmenin bir diğer kapısını araladı.
*
Çocuklara kapısını açan Akıllı İnek mükemmel bir donatı ile ve elbette rüştünü kabul ettirerek Türkiye genelinde söz sahibi olmaya devam etti, ediyor.
*
Küçük bir çocuğun süt isteği ile ortaya atılan dünyada ve ülkemizde tek ödüllü projesi Akıllı İnek gerçekten üzerinde durulması gereken ve özgüven içerisinde ortaya çıkarılmış aynı zaman da gerçek bir milli proje olarak yerini almıştır.
*
Ebeveynlerin bizati üzerinde durması gereken, gittiği her yerde büyük ilgi gören bu proje gelecek dönemlerde de oldukça büyük ses getireceğe benziyor.
*
Peki, Akıllı İnek Projesi denilince ne anladık bugüne kadar? Aslında bu soruya verilecek pek çok cevap var.
*
Bir defa çocuklarımız, geleceğimizin teminatı yavrularımız gazlı ve asitli içeceklerden uzak duracak ve belki de bu anlamda rekabet adına önemli bir adım olarak akıllı inek büyük bir seçenek olarak gözüktü.
*
Sağlıklı süt terimini ortaya çıkarak bu proje yerli ve milli olmasının yanı sıra devlet büyüklerince de yerinde tespit edilerek övgüye mazhar oldu.
*
Nitekim Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’nin Gümüşhane şehrinde bu projenin açılışını yapmış olması süksesini artırdı.
*
Bir parantez Sayın Bakana da bu anlamlı jesti için bilahare teşekkür etmek gerek onu da buraya not etmek gerekir.
*
Çocuklarımız sağlıklı sütü bu yolla sevmeye başlarken ebeveynlerin gözlerindeki parıltı da gerçekten gözlemlenmeye görülmeye de değerdi.
*
Akıllı İnek her boy ve şekil olarak kendisini sevdirirken çeşitli yollarla fikirlerle evlere de girmeye başladı.
*
Örneğin ev tipi akıllı inek çocukları bambaşka bir dünyaya götürürken aynı zamanda tasarruflu olmayı da öğretiyor. Kumbara alışkanlığı kazandırıyor.
*
Bir şey daha var onu da belirtmeden geçmeyelim. Sadece Türkiye genelinde değil dünya üzerindeki ülkelerden de akıllı ineğe büyük ilgi var.
*
Bu ilgi projenin yurtdışında da tanınmasına popülaritesinde artasına sebep olacak.
*
Muzlu, çilekli, kakaolu yazın soğuk ayran kışın sıcak süt üzerinden işlev gören Akıllı İneğin yurt sathında çok daha fazla boy göstermesi gerçekten önemlidir.
*
AVM, havalimanları, Hastaneler, Kışlalar, okullar, kamu kuruluşları ve meşru pek çok saha akıllı inekle birlikte donatılarak bu amaca hizmet noktasında büyük bir eyleme dönüştürülmelidir.
*
Son söz saygıdeğer büyüklerimize Akıllı İnek gerçekten büyük bir proje, çocuklarımızın geleceği adına önemli bir atılım.
*
Sadece süt içmek değil, dengeli beslenme adına da büyük bir önem taşıyan Akıllı İnek gelecek yıllarda büyük bir anıt gibi dimdik ayakta duruyor.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *