VELi YILMAZ

Sevgi Dolu Yaşam

Sevgi bir hissiyattır kalbin derinliklerinden gelen. Aslında tertemiz pınardır o, ruha huzur veren, yürekten gelen.
*
Gözlerdeki ışıltıdır, muhabbeti taçlandırmaktır, sevgi dediğimiz sihirli kelime. Sevgi bağlanmak demek, kucaklamak demek ve yüreğinde otağ kurmuş, o kocaman hoş seda demek.
*
Sevgi içinde kötü niyet barındırmayana muhabbetle bırakmaktır, onunla olmaktır. Çocukları çok severiz, çünkü duyguları halisanedir, katışıksızdır, büyükler gibi sen konuşurken kırk tane şey geçmez akıllarından.
*
Çocuğun yüreğinden akan dere, pırıl pırıldır katışıksızdır, saftır ve duygularından eminsizsinizdir.
*
Hayvanlara sevgi duyarsınız, özellikle de yavru olanlarına. Ağaçlara Sevgi duyarız, duyarsız davranmayız, istifade ederiz gölgesinden, güzelliğinden, harika görünen yeşil renginden. Yaban lalelerine sevgi duyarız, güzelliğine, kırmızısının tonuna.
*
Papatyalar vardır yaban lalelerinin aralarında. Kırmızı beyaz yaparlar çepeçevre her yeri. Arada bir arı görürüz, bu sevgiyi selamlayan, böyle bir yaşama şapka çıkaran.
*
Bir dere sesi duyarız yakınlarda, bu birlikteliğe ben de varım, beni de alın yanınıza diyen. Bu dere sevgisi ile hayat verir tüm bu güzelliğe. Can katar, anlam yükler, sevgi denen derinliğe. Gülümseyen güneşi görürüz birden, elimiz ile tutacak kadar yakın bir mesafeden. Tüm sıcaklığını hissettiriyor, yüreğimizin derinliklerinde, aydınlansın yüzünüz diyor bizlere.
*
Keyfini çıkartalım bu mucizevi birlikteliğin, gökkuşağının renklerine bezenmiş harikuladeliğin. Sevgi bulaşıcıdır yayılır tüm evrene.
*
Bazen kelebeğin benekli kanadında, bazen kuşların verdiği konserde gösterir sevgi kendini.
*
Bazen karanlığı çat pat aydınlatan ateşböceklerin de görürüz sevgiyi. Bazen karanlığı aydınlığa çeviren yıldızlarda görürüz, bu armoniyi.
*
Yıldızlar; yıldızlar kadar uzak değildir aslında, ışık saçan sevgi hemen yanı başımızda.
*
Sevgi anı biriktirmek demek. Geçmişe döndüğünde, albümleri karıştırıldığında, tebessümle baktığın siyah beyaz fotoğraflar da bulur ifadesini.
*
Siyah önlüklü çocukların, çocukluklarını yaşadığı dönemi canlandırır, dimağımız da, kolalı beyaz yakalıklarımızla, elimizde beslenme çantamızla ve üç numara saçlarımızla.
*
Özgürce koşup oynadığımız, sevgiyi kanıksadığımız o güzel anılar. Uçurtmamızı özgürlüğe teslim ettiğimiz ve sevginin enginliğinde, kaygısızca yaşadığımız o yıllar.
*
Sevgi dediğimiz sihirli değneğin hep baş ucunda olmasını istiyor insan. Çık bir ufka bak, alabildiğince uzaklara git zihninde, yol al gönül bahçende.
*
Canlılığı keşfet, bir Dünya sevgi var o bahçede. Menekşeleri gör, limon ağacına bir merhaba de. Portakal ağacından gelen enfes kokuyu ciğerlerinde hisset.
*
Şükranını bildir gül ağacına, doyumsuz güzelliğine karşı sevginden ver ona. Gönül bahçende pırıl pırıl akan dereye bir gülümse, dere gibi akan sevginle.
*
Hayranlık uyandıran balıkları izle derenin içinde, derin bir sevgiyle. Bir bak gökkuşağına, sevgisi ile rengârenk kuşak olmuş tüm doğaya. Sevgi her yanımızda aslında, korun üstündeki külü üfleyin, çıksın ortaya.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *