VELi YILMAZ

Gayrisafi Mutluluk Endeksi

Ulu bir Çınar'ın yemyeşil gölgesinin verdiği mutlulukla, kırmızı yaban lalelerin bizlere vermiş olduğu mutluluk, farklı tatlar uyandırır dimağımızda.
*
Derenin şırıltısı, farklı bir duyumsamayı var eder zihnimizde. Tüm bunlar, mutluluğun resmini çizmektedir rengârenk zihnimizde.
*
Her birinin renginin tonu farklıdır, diğerinden. Kuşların konseri ayrı bir tat, gökyüzünde süzülen şahin farklı bir enstantanedir, bizleri mutlu eden.
*
Gecenin karanlığında, havayı aydınlatan, ateş böceklerini görmek, farklı bir girizgâh oluşturur, karanlığın içinde, aydınlanan zihninde.
*
Bazen bir ay ışığı vardır İnsanın zihninde, karanlığa aydınlık katan, uzakları tanıtan bu görkemli güzellik, akis soruşturur insanın yaşamında.
*
Gönençli, gürbüz, güzel bir çocuk gibi hissettirir bizleri. Bu mutluluk daha bir farklıdır, hayatın damıtılmış özünü ihtiva eder. *
Ulviyeti yüksek bir gerdanlıkdır, boyunda asılı duran, kimi farklı güzellikler. Samanyolu galaksisinin taçlandırdırdığı, özlenesi bir mutluluktur, söz konusu edilen.
*
Kırlarda yürüdüğünüz düşünün yaz başlamadan, baharda harikulade çiçeklerin arasında.
*
Çiçeklenmiş meyve ağaçlarını tutun, hafızanızda. Çağlayan bir ırmağa düşleyin, beyaz köpükleri ile birlikte, alımlı bir gelinin duvağı gibi.
*
Bu güzellik bir farklı gülümsetir kişiyi. Bu güzelliklerin her biri, farklı ölçülerde, mutlu kılar bizleri. Bu mutluluklarım her biri, deredir nehre katılan.
*
Büyük coşkunun ortaklarından olan ve toplam büyük mutluluğa katkı sunan.
*
Çevremizdeki güzelliklerden haz almak, gülümsememizle, gülücükleriniz ile bunları yansıtabilmek, mutluluk nehrimizi büyütmeye, katkı sunar.  
*
Toplam büyük mutluluğu yakalayabilmek için, dereleri büyütelim güçlendirelim, büyük nehrin gürbüzleşmesi için. Unutmayalım bizim bu büyük nehirlerimiz, derin ve büyük mutluluğun olduğu, ummana karışır.
*
Bu büyük mutluluk okyanusu, tarifi mümkün olmayan, mutlulukları barındırır bünyesinde. Sevmenin, sevilmenin, mutlu yaşamanın, nasılda engin bir duygu olduğunu anlatır, bizlere.
*
Tahayyül edebilirmiyiz, böylesine uçsuz bucaksız bir enginliği. Yaşamak istemezmi, arzulamazmı insan, ufku görülmeyen bir enginliği.
*
Düşlerinde görmeyi arzulamaz mı insan, böyle bir güzelliği. Bu büyük güzellik, yaratılan her şeyden bir öz taşır, bünyesinde, bedeninde. Sayılamayacak kadar çok harikuladelik ihtiva eder.
*
O benzersiz kıyısı olmayan tarifsiz büyük sevgi..

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *