VELi YILMAZ

Fal Baktıran İnanmaya Hazırdır

Fal, günümüzün en popüler sanılan bir arayışıdır. İnsanın neden fala bakma ihtiyacı duyduğu bugüne kadar anlaşılamamıştır.
*
Falın biz insanoğluna ne fayda sağladığı da bilinmemektedir. İnsan fala bakınca neler elde edeceğini sadece o günlük anlık mutlulukla geçiştirebilir.
*
Zaman zaman ortaya atılan sanki geleceği görebiliyormuşçasına sarfedilen ifadeler ise gerçekdışıdır.
*
Falın günümüz koşullarında en mantıklı ifadesi bir gerçekliliğinin olmayışıdır.
*
Eski çağlardan beri fal bakma anlayışı süregelmektedir.
*
İmparatorlukları, devlet yönetimlerini elinde tutan güç, zaman zaman bu sözcüğe itibar etse de ne elde ettiği bilinmemektedir.
*
Bakıldığında inanç dünyamızda da fala yer yoktur. Fala bakılarak gelecek teyit etme amacı da geçerli bir neden değildir.
*
Bir kişi elinize bakacak, bir fincan kıyısından geleceği okuyacak, bir takım etmenlerle geleceği okuyacak bunun bir anlamı bulunmamaktadır.
*
Bugüne kadar fala bakarak gelecek tayin eden, ya da yaşamında bir takım değişiklik gösteren insan topluluğuna da rastlanılmamıştır.
*
Akıl dışı fal olayının doğrusu biz insanlığa ne gibi fayda sağladığı da anlaşılmamıştır.
*
Akıllı bir insanın fala itibar ederek geleceğe dönük hayal hedef belirlemesi de olanaksızdır.
*
Karşınızdaki muhatap sizin kaderinizi, geleceğe dönük neler yaşayacağınızı inandırabiliyorsa bunun anlamı sadece traji komik bir olaydan öte bir ifadeden ibarettir.
*
Yaratılmışların en mükemmeli insan ancak inancından taviz vermeyerek, bilim ve düşüncenin ışığında sadece hareket ederek geleceğine yön verebilir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *