VELi YILMAZ

Akıllı İneğin Sağlıklı Sütü Ve Ayranı

Sağlıklı yaşamak hepimizin hakkıdır. Sağlıklı yaşarken bir gereksinim olarak sağlıklı ürünlerle buluşmak pek tabi ki önceliğimiz olacaktır.
*
Bu öncelik her zaman biz insanoğlunu arayış içerisine itmiştir.
*
Netice de öncelik sağlık olduğu için en iyisini en kalitesini bulup ortaya çıkarmak adına verdiğimiz uğraş şaşırtmayan bir biçimde devam edebilmektedir.
*
Bu konuda en ince ayrıntıyı araştırıp ortaya koyabilmekte maharet gerektirir.
*
Bugüne baktığımızda bu arayış akıllı inek projesini ortaya çıkaran bir fikir değerli proje olarak önümüze çıkarmaktadır.
*
Gerçekte ilk bakışta burun kıvırılan bu buluşa zaman içerisinde yapılan etkili tanıtım sonrası üzerinde durulması gereken bir konu olduğu konusu farkındalık oluşturmuştur.
*
Netice de akıllı inek zaman ilerledikçe sağlıklı sütü ve ayranı başta çocuklar olmak üzere 7’den 77’ye ulaştırılması bakımından yerini korumaktadır.

Bir önem arzetmektedir.
*
Kısaca anımsatmak gerekirse akıllı inek çocuklar konusuna ayrıca bir parantez açan bir hamle olarak kendisini göstermiştir.
*
Pekâlâ, biliniyor ki, günümüzün içerisinde bulunduğu koşullar sebebiyle akıllı inek önemli kitlelere ulaşma noktasında gözle görülür bir şekilde ivme kazanmaktadır.
*
Zira gıda terörü dediğimiz olay artık bir başbelası olarak günümüz insanına başta sağlığı olmak üzere maddi açıdan da bir kabus haline dönüştürmüştür.
*
Küçük bir soruyu araya sıkıştırmak gerekirse, köy bakkal rafından, süper market zincirine içecek altında koyulan çoğu maddeler içerisindeki gizli ve tehlikeli ayrıntılar daima şekil ve görsel noktasında zaafı olan aziz milletimiz tarafından maalesef gözden kaçırılabilmektedir.
*
O soruya biraz daha açıklık kazandırmak gerekirse özellikle çocuklarımıza içirilen bugünkü içecekler acaba ne kadar sağlıklıdır?
*
Gazlı ve asitli içecekler noktasındaki zaaflar kendiliğinden ortaya çıkabilmektedir.
*
Müsaadenizle konuyu biraz daha açalım.
*
Öncelikle bilgiler ışığında Akıllı İnek işte tüm anlatılan hassas konular adına bir şanstır.
*
Çocuklara sütü sevdiren, ayranı sevdiren bu proje yaklaşık beş yıllık bir AR-GE’nin çıkış ürünüdür.

*
Projenin ayran ve süt’ün sağlıklı olmasına dikkat çekerek izlediği yol belirtmek gerekirse alternatif düşünceleri de ortaya çıkarmıştır.

*
Akıllı İneğin gittiği her yerde büyük ilgi gördüğü ayrıntısını da ekleyerek alternatif düşüncenin ne olduğuna biraz kafa yoralım.
*
Çocukların ilk hedef olarak seçildiği akıllı inek projesinde şimdi ev tipi akıllı inek projesi de yürürlüğe konuldu.
*

Kısaca değinmek gerekirse;
Akıllı inek ev maketi evlerde çocuklarımıza tasarrufu sağlıklı sütü sevdirmeyi, aynı zamanda tutumlu olmayı öğretecek.
*
Çocuklarımız akıllı inekle birlikte bambaşka bir alışkanlığın içerisinde olacak.
*
Düşünebiliyormuyuz?

Anne ve babaların sanki birer yakut bulmuş gibi çok sevdiği bu projede eve giren akıllı inek çocuklarımızın yaşamına girdiğinde onların sağlıklı birer birey olarak yetişmesine de vesile olacak.
*
Akıllı inek ev tipi modeli çocuklarımıza daha yakın olarak birer arkadaş, dost gibi sağlıklı sütü kabullenmesine katkıda bulunacak.
*
Herhalde bu konuda söylenebilecek ilk şey ise sağlıklı süt’ü belki de ilk kez bu konuda çekince koyan çocuklarımızla buluşturulması açısından çok önemli bir hamle oluşturacak.
*
Elbette bu durumu uzun süredir üzüntü içerisinde izleyen ebeveynlerde yakından izleyerek çocuklarının pozisyonlarının birden bire değişmesine çok büyük sevinç göstererek projenin duyurulması konusunda gönüllü bile olabilecek.
*
Özetle
Akıllı İnek gelecek dönemlere en keskin ve gurur duyulan hamle olarak sahiplenilmesi gereken bir anıt gibi duruyor bir not olarak ekleyelim sadece birazcık daha gayret göstermemiz gerekiyor hepsi bu.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *