VELi YILMAZ

Akıllı İnek Projesinden Engelli Vatandaşların İstihdamına Büyük Destek

Gümüşhane asıllı Erzincanlı İşadamı Recep Cemil Tanguroğlu bu kez Akıllı İnek Projesi’nin kapılarını engelli yurttaşlara açtı.
İşadamı Tanguroğlu’nun her daim çocukları çok sevdiğini, bu projenin oluşumunda hedefin çocuklar olduğunu, işyerinin önünde bulunan inek maketine yaklaşan bir küçük çocuğun ‘’bana süt verir misin?’’ sözünden esinlenerek projeyi yaşama geçirdiğini zaten biliyorduk.
*
Akıllı İnek Projesi bu kez önemli bir eylemi yaşama geçirerek sevgi seli engelliler derneğiyle Ankara’da bir etkinlikte buluştu.
*
Peki, neydi o proje..?

*
Evet, akıllı inek projesi sevgi seli engelliler derneği ile önemli bir etkinliği yaşama geçirdi, elde edilen gelir derneğe bırakıldı.
*
Siyaset, iş dünyası ve bürokrasinin aynı zamanda Ankaralı yurttaşların büyük ilgi gösterdiği işbirliği gününe yine her zaman olduğu gibi çocukların ilgisi kayda değerdi.
*
Özellikle ebeveynler bu etkinlikte akıllı inek projesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek projenin okul kantinlerine taşınmasını istediklerini söyledi.
*
Kuşkusuz işsizlik sorununun bu ülkenin başağrısı olduğu düşünüldüğünde akıllı inek projesinin çok önemli bir yerde durduğunu ayrıca belirtmek gerekir.
*
Zira sevgi seli engelliler derneği başkanı Fahri Kol’un akıllı inek projesini Ankara’dan İstanbul’a taşıyamaya öncü olacakları ifadesi ayrıca 300 engelli istihdamı olanağının sağlanacağı bildirimi üzerinde durulması gereken önemli artılardı.
*
Burada işadamı Recep Cemil Tanguroğlu’nun akıllı inek projesini engelli yurttaş istihdamı ile buluşturmasına ayrıca bir parantez açmak gerekir.
*
Kısacası;
İşadamı Tanguroğlu projesini büyütürken toplumun her kesimine birer mesaj veriyor.
*
Ayrıca örnek bir işadamı kimliği sergileyerek projenin alanının daha geniş bir kitle ile buluşturulması noktasında devlet büyüklerinden de destek bekliyor.
*

‘’Hepimiz engelli adayıyız’’ sözü gerçekten bu projenin sahiplenilmesi bakımından öngörülen en anlamlı konum olarak daha ön plana çıkıyor.
*
Sevgi seli engelliler derneği başkanı Fahri Kol’un 10 milyon engelli yurttaş vurgusu dudak uçuklatırken akıllı inek projesinin ayrıca istihdama öncülük edeceğini belirtmesi yapılan etkinliğin ne kadar anlamlı ve önemli olduğunu da ayrıca öne çıkartıyor.
*
Hayırsever işadamı Recep Cemil Tanguroğlu başkent Ankara’da bir avm’de düzenlediği ortak etkinliğin gelirlerinin sözkonusu derneğe bırakılması noktasındaki tarafgirliği ise ayrıca alkışlanması gereken bir eylem olarak hak ettiği övgüye mazhar olmuştur.
*
Özetlemek gerekirse akıllı inek projesi sağlıklı sütün ve ayranın sevdirilmesi özellikle çocuklar üzerinde yaygınlaştırılması bakımından bugüne kadar hakkında neler yazılıp çizilmişse sonuna kadar alkışı hak eden bir düşüncedir, millidir, yerlidir.
*
Dahası
Akıllı İnek Projesi engelli yurttaşları da kucaklayarak ayrıca işsizlik noktasında ızdırap çeken ülkemizin istihdam sorununa önemli katkılar sunacaktır.
*
Bir STK’nın önemli bir etkinlikte buluşturularak akıllı inek projesinin yaygınlaştırılması noktasında öncüllük edecek olması da ayrıca dâhice düşünülmüş fevkalade önemli bir etmendir.
*
Çok hassas bir konu olan engelli yurttaşların istihdam edilmesi noktasında Recep Cemil Tanguroğlu’nun akıllı inek projesinin öne çıkıyor olması kayda değer bir eylemdir.
*

Zaten sevgi seli engelliler derneği başkanı Fahri Kol’un işbirliğine dönük sözleri, akıllı inek projesinin engelli istihdamına dönük rolünün önemine ilişkin gözlemleri dikkatle okunmalıdır.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *