VELi YILMAZ

Gümüşhane’yi Heyecanlandıran Akıllı İnek ve Bakan Pakdemirli Ayrıcalığı

Sanırız Akıllı İnek konusunda bugüne kadar yazılıp çizilenler ve tarafımızdan dile getirenler haklılığımızı ortaya koydu.

*
Akıllı İnek aslında bir çığırdı o çığır sağlıklı sütün önce keşfi sonrasında özellikle çocuklara sevdirilmesi konusunda önemliydi.

*
Niçin bunu söyledik?

*
Gümüşhane’ye gelen ve Akıllı İnek Projesinin şehirdeki açılışına katılan Bakan Dr. Bekir Pakdemirli’nin coşkulu kalabalık eşliğindeki konuşması aslında bu projenin kaderini de değiştireceğe benziyor.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UoaxMsCfX7g" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen=""></iframe>

*
Nasıl değiştirdi derseniz,

*
Bakanın bir defa bu proje için Sayın Cemil Tanguroğlu’na teşekkür etmesi önemliydi.

*
Zaten konuşmasında da Cemil Tanguroğlu’na teşekkür etmesi bu projeyi önemsediklerinin bir göstergesiydi.

*
Gümüşhane her ne kadar tarım hayvancılık şehri olsada bu projenin Gümüşhane’ye örnek teşkil edeceği kaçınılmaz bir gerçektir

*
Hele sağlıklı süt ile çocuklara ulaşıyor olması da ayrıca takdir edilmesi gereken bir eylem planıdır.

*
Bakan Pakdemirli’nin konuşmalarını diledik ve gördük ki sağlıklı süt tüketimi konusunda da telkin olacak ifadeler kullandı.

*
Demek ki bu proje Sayın Bakanında ilgisini çekmiş olacak ki, o kısacık programına rağmen açılışı yapması gerçekten önemliydi.

 

*
Gümüşhane’nin Akıllı İnek’le buluşması Cemil Tanguroğlu’nun bu memlekete verdiği öneminde ayrıca parantez açılması gereken bir konusudur.

*
Dünyada ve Türkiye’de ödüllü proje alacaksınız, Gümüşhane’ye getireceksiniz o muhteşem açılışa sayın bakanın da katılmasını sağlayarak gerçekten istediğiniz hedefe ulaşacaksanız, bu gerçekte projeye ilişkin bu güne kadar atılmış adımların en önemlisi gibi duruyor

*
Sağlıklı süt Gümüşhane ile buluşuyor, Akıllı İnek Anadolu’da geçerken Erzincan’dan sonra burada boy göstermeye başlıyor.

*
Hemen şimdi yapılması gereken bir konu ise özellikle okullarda bu sağlıklı sütün dağıtımın yapılmasıdır. Sayın Valiliğimize ve yetkililerimize de ayrıca bir görev düşmektedir.

*
Sayın Bakanın bu proje açılışını şereflendirmesinin ardından Gümüşhane Cemil Tanguroğlu’na sahip çıkmalıdır.

NOT. AKILLI İNEK PROJESİNDE BAYİLİK ALMAK İSTEYENLERIN 0 (543) 629 29 29 NOLU TELEFONDAN İRTİBATA GEÇMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *