VELi YILMAZ

Yorgun Yürekler

Bin kez pişmanlıklar yaşandığın, kahır denizinde yüzdüğün, emeklerine üzüldüğün, peşinden ağladığın ve gerçekleştiremediğin hayallerin vardır.
*
Sonuçsuz kalmıştır, akamete uğramıştır. Çok çalışmana, alınterini o işin harcına katmana rağmen, bir türlü olgunlaşamamış, ham olarak kalan o idealler.
*
Açılan derin yaralardan sebep, beyninin ürettiği bir daha asla sözü ve kalbinin derinliklerinden gelen o müstesna cevap,  O asla nidasına,  yüreğinin vermiş olduğu karşı yanıt arasındaki mücadele ile yeni bir heyecan, yeni bir tutku, yeniden yoluna revan olduğun, özgünlüğüne, güzelliğine inandığın başkaldıran kalbinin söylediklerine kulak vererek, yeniden heyecanlı bir yolculuğa evet dediğin zamanlar olur.
Ufukta harikulade ağaçlar, benzersiz çiçekler ve bu çiçeklerden yayılan enfes kokuyu ciğerlerinde hissedersin.
*
Biran önce hemen oraya ulaşmak ve o güzelliğin için de var olmak istersin.
*
Bacakların ve zihnin o denli hızlanır ki, uçarcasına gitmeye çalıştığın o vahanın, dillere destan masalsı görüntüsü senin ekmeğin, aşın olur.
*
Yaşamdaki tek amacın, gayen olur. Adeta hayatta var olma sebebin olur.
*
Tek amaç vardır o güzelim vahaya bir an önce ulaşmak ve onunla olmak. Ancak koşu o kadar uzundur ki, birçok kez ayakkabı değiştirmene rağmen o güzele ulaşılamaz.
*
Gökkuşağının yedi renginin altından geçmek gibi, sen ulaşmaya çalıştıkça o uzaklaşır.
O azmin, o kararlılığın ile adeta uçarcasına ulaşmaya çalıştığın vahanın bir seraptan ibaret olduğunu gördüğünde, aslında uçsuz bucaksız bir çölde olduğunu, koşmaktan bitap düştüğünü hissedersin.
*
Tekrar yeminler, tekrar aslanlar, kesinlikle olmaz demeler ve yolunu bir türlü bulamadığın, pusulasına bir türlü güvenemediğin yeni dönemin kapıları ardına kadar tekrar açılmıştır.
*
Tekrar tekrar yaşanan üzgünlüklere, hayal kırıklıklarına yenisi eklenmiştir.
*
Düşünce iklimin değişmiştir. Hava soğuktur, güpegündüz gece gibi hava kararmıştır ve O beyin; tekrar kalbine demiştim der.
*
Yapma, etme demiştim. Birçok defa, tekrar yola revan olma ‘’dememişmiydim’’ der.
*
Beyin sayılamayacak kadar çok, emir tekrarı yaptırır adeta yüreğine.
*
Asla yeni başlangıçlara müsaade yoktur. Ama o yürek duygularına engel olamaz. Beyin ile yürek aynı pencereden bakmaktadırlar ama o yürek, beynin görmediği yaban lalelerini, yaban laleleri arasında gezen, vızıldayan arılara görür.
*
Yeni bir yolculuk başlamak üzeredir. Yine çayırlarda çiçekler açmış, limon ağacından gelen koku, dereden gelen akustik ses tekrar çağırmaktadır seni.
*
Nerede yeminler, nerede kaldı aslalar, nerede kaldı o büyük büyük sözler.
*
Hiç ama hiç olmaz, dememeli insan. Şartlar koşmamalı, Çünkü sonuçta kararı beyinden önce verecek olan, o koca yürektir.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *