Hüseyin Kaya

Aslen Gümüşhane Şiran’lı olan Hüseyin Kaya, İstanbul Küçükçekmece’de doğmuş ve ilkokul yıllarından itibaren Bahçelievler’de ikamet etmeye başlamıştır. Çocukluk döneminde bağlamayla başladığı müzik serüveninde lise yıllarında sahnelerle tanışmış üniversite için gittiği KKTC’de Girne Amerikan Üniversitesi’nde kurucusu olduğu Grup Herdem’le profesyonel sahne çalışmalarına başlamıştır.

Birçok üniversite etkinliğinde yer almış daha sonra İstanbul’da üniversite yaşamına İstanbul Aydın Üniversitesi’nde devam etmiş ve aynı zamanda nefesli sazlar(mey,zurna,duduk) ile birçok sanatçıya sahnelerinde eşlik sazı olarak refakat etmiştir.

Daha sonra yaptığı single çalışmalarla yetinmeyip ‘İZ’ isimli albümünü 2013 yılının sonunda sevenleriyle buluşturmuş, Ey Medet ve Deveyi Düzde Gördüm eserlerine çektiği video kliplerle bu albümünü taçlandırmıştır. İz Bırakan ustaların İz Bırakan türküleri konseptiyle yola çıkan Hüseyin Kaya katıldığı birçok TV programı ve başta İBB Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen konserler olmak üzere sahne çalışmalarına devam etmektedir

Başa dön tuşu
Kapalı