Basın Danışmanlığı

Birşirketin kendisini temsil etme biçimlerinin bütününe Kurumsal Kimlik adı verilir. Diğer bir deyiş ile bir kurumun , şirket içi / şirket dışında duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır.

İletişim araçlarının ve bilgi teknolojisinin günümüzde geldiği aşama; kişiler ve kurumlar açısından medya ile sağlıklı ilişkiler kurmayı, bu ilişkileri sürekli kılmayı ve doğru yönetmeyi zorunlu kılıyor. Medya kuruluşları ile kurulacak ilişkinin sağlıklı yürümesi, kişi, kurum ve kuruluşların, kendilerini hedef kitlelerine ya da kamuoyuna “doğru” anlatabilmesi için “doğru mesajları”, “doğru stratejilerle”, “doğru paydaşları seçerek”, “doğru aksiyonlarla”, “doğru zamanlamayla” ve “doğru kanallardan” iletmesi büyük önem taşıyor. Bu yüzden biz medya ile kurulacak ilişkilerde güvenilir bir müttefik olarak müşterilerimize eşlik ediyoruz.

Basın danışmanlığı hizmetimiz verilen kurum ya da markanın pazarlama ve iletişim gereksinimleri dikkate alınarak;

√ Yıllık medya iletişim ve aksiyon takviminin hazırlanması,
√ Medya iletişim ve aksiyon takvimi çerçevesinde basın bülteni ve duyurularının hazırlanması,
√ Medya iletişim ve aksiyon takvimi çerçevesinde hazırlanan basın bültenlerinin basına servis edilmesi,
√ Medya iletişim ve aksiyon takvimi çerçevesinde özel röportaj ve haber çalışmalarının organize edilmesi,
√ Medya kuruluşları ile kurum arasında iletişim kanalı görevi üstlenilmesi,
√ Aylık medya yansıma raporunun hazırlanması (*) hizmetlerini kapsar.

Basın danışmanlığı hizmeti nedir ?
Basın Danışmanlığı hizmeti ile firmanızın basında etkili olarak yer almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede marka değeri ve markanın bilinirliği artacaktır.

Basın danışmanlığı hizmetini kimler almalı ?
Basın Danışmanlığı hizmetini basında yer almak, markanın bilinirliğini arttırmak ve hedef kitleye en iyi şekilde ulaşmak isteyen firmalar almalıdır.

Basın danışmanlığı hizmetine neden ihtiyacım var ?
Basın Danışmanlığı sayesinde markanız bilinir hale gelerek değer kazanacaktır. Bu sayede rakip firmaların önüne geçecek ve kazancını önemli miktarda artacaktır.

Basın danışmanlığı hizmeti neleri kapsar ?
Basın Danışmanlığı çok geniş bir hizmettir. Basında yer alan haberlerin kontrolü, bu haberlerin markanın değerini artacak şekilde planlanması ve çalışmanın rapor halinde sunulması Basın Danışmanlığı hizmetinin büyük kapsamı olarak söylenebilir.

Basın danışmanlığı hizmeti ne kadar sürer ?
Basın Danışmanlığı hizmetinin standart bir süresi yoktur. Firmanın isteklerine ve beklentilerine göre değişmektedir.

Basın danışmanlığı hizmetinin garantisi var mı ?
Basın Danışmanlığı hizmetinde amaç basında çıkan marka değerini zarar verecek haberlerin yerine markanın değerini arttıracak haberlerin yer almasını sağlamaktadır. Bu hizmet için firmamız garanti vermektedir.

Basın danışmanlığı hizmetinden nasıl faydalanırım ?
Bası Danışmanlığı hizmetinden faydalanmak için sitemizde bulunan iletişim bölümünü kullanarak ilgili departmana ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu bölümden aklınızdaki soru işaretlerine cevap bulmak için de kullanabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı