VELi YILMAZ

İyi Ve Keşke

İyi ki bu büyük Türk milletinin, bir ferdiyiz. İyi ki asil bir ulusun temsilcileriyiz.  
*
Tarihi şan ve şerefle dolu kahraman Türk milletinin, birer bireyiyiz ve iyi ki, göklerin kırmızı ve beyaz süsünün altında yaşamaktayız.
*
Bu albayrak altında yaşamayı onur sayanlar ile birlikte olmak, harikulade bir yaşama kapı açmaktır.
*
Bu duyguyu yaşayanların, vatanını aziz bilmesi, bizler için onur vesikasıdır aslında.
*
Bu vatan toprağının kutsiyetini içselleştirilmiş, insanlar iyi ki var ve gelecekte daha çok olsun diye, dua etmemiz gerekir yaradana.
*
İyi ki bu ülkeyi geleceğe taşıyacak kadar donanımlı bilgili insanlarımız var. İyi ki yetişmiş insan gücümüz mevcut. İyi ki şerefli Türk ordusu var.
*
İyi ki insanlığa yol göstermiş, çoban ateşi olmuş, kutup yıldızı olmuş zengin bir tarihe sahibiz.
*
İyi ki Türk milleti, sarıp sarmalayan, iyilik yapmak için el tutan bir millet olmuş, Türk Milleti.  
*
İyi ki bizler Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi bir öndere, bir çobanyıldızı'na, bir güneşe sahip olmuşuz ve onu sahiplenebilmişiz.
*
Öyle bir önder ki, ufkun ötesini görebilecek kadar güçlü öngörüleri olan, bir değere sahip olmak, kıvanç kaynağı olsa gerek.
*
İyi ki ülkemizin kurucusu ulu önder Atatürk, çağları aşan bir lider ve iyi ki biz onun izinden yürüyoruz.
*
Işığı ile insanlığı aydınlatan bir liderin arkasından yürümek, yadigâr olarak taşımak, erdem olsa gerek hepimize.
*
Keşke ülkemizin tüm bireyleri, bu yadigarı taşıma azim ve kararlılığını gösterseler. Keşke Atatürk devrimlerini, bu ülkenin her bireyi, sahip çıkıp benimsese.
*
Atatürk'ün büyük bir önder olduğunu kabul edip, bilincine verebilsek keşke. Keşke Başöğretmen Atatürk'ün tüm Dünyanın kabul etmiş olduğu büyük bir lider olduğu gerçeği, benimsenebilse.
*
Bu ülkenin kahramanlarına, gerektiği gibi, bu ülkenin tüm bireyleri sahip çıkabilse. Tarihimizi keşke çok daha iyi anlayabilsek.
*
Yaşanan tüm Tarihi olayları yerinde çocuklarımıza gösterebilsek. Keşke Japonlar gibi yapabilsek.
*
Keşke çocuklarımızı öğretici davranışlar temelinde eğitebilsek. Keşke her çocuğun, bu öğretici bilgiyi benimsemesi ile birlikte, ülkesine milletine çok daha bağlı çocuklar olacağını akıldan çıkarmamış olabilsek.
*
Keşke ağacına, taşına, deresine, kuşuna, daha fazla dikkat edip, özen gösterebilsek. Bu güzel varlıklarımıza zarar verenleri uyarabilsek, çevreyi kirletenleri daha çok eğitebilsek.
*
Keşke çok daha parlak gençlerin, çocukların yetişmesi için, çaba sarf edebilsek. Keşke çok daha ufku açık insanlar, bu topraklarda yaşatabilsek.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *