VELi YILMAZ

Isonem Hem Yerlidir Hem de Milli

Yalnızca size ait ve tepeden tırnağa sizin fikriniz olan, hiçbir katkı unsuru bulaşmamız ve hatta yaşama geçirildiğinde gurur duyabileceğiniz, örnek teşkil eden, her türlü hamlenin adıdır YERLİ VE MİLLİ.

*

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz ülke sınırları içerisindeki her şeyi herkesi tanımlayabilen özellikle tamamen dışa bağımlı hale gelmiş her ülkenin vatandaşları için gurur duyabilecekleri bir olguya denir; YERLİ ve MİLLİ.

*

İzmir Tekeli’de İTOB Organize Sanayi Bölgesi’nde Kurulu bulunan İZMİRLİ İSONEM Yapı Kimyasalları kuruluşu işte bu tanımla birebir örtüşerek faaliyetlerini sürdürüyor ve aynı zamanda savunma sanayinden, insan yaşamına, yerli ve milli üretimden ülke ekonomisine her türlü katkıyı önemli AR – GE çalışmalarının arsından sıyrılarak elverdiğince ortaya koymaya çaba gösteriyor.

*
Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Kurt, yapılan tüm çalışmalarla adeta kimyanın Microsoft’u haline dönüşen İSONEM Yapı Kimyasallarının adını dünyaya duyurduğunu, aynı zamanda hedef büyüttüğünü ifade etti.

*

ISONEM YAPI KİMYSALLARINI TANIYALIM
ISONEM Yapı Kimyasalları öncelikle kendisine çok önemli hedefler seçen bir kuruluş olarak tanımlayabiliriz. 2015 yılında radyasyonu sıfıra indiren radyasyon boyası önemli bir buluştur, değerlidir. 30 derecenin altında sıvılaşan metal, camlarda ısı kaybını önlemek için geliştirilen sıvı cam, aynı zaman da güneş ısınlarını elektriğe dönüştüren boyayı piyasaya süren yerli ve milli kuruluşun adıdır ISONEM. Bu hedeflerin hepsi çok çok önemlidir ve tıpkı yönetim kurulu başkanı Kubilay Kurt’un dediği gibi hedeflerinde dünya için Microsoft Google neyse kimya sektöründe de ISONEM’i önemli buluşları ortaya çıkaran, çıkarmış iddialı hedefleri olan bir kuruluş model olarak öngörebilmektir.

*

MALERYA HASTALIĞINI ÖNLEDİLER
AR – GE’den, örnek projeleri yaşama geçirmelerinden aynı zaman da markalaşmadan söz etmişken ISONEM Yapı Kimyasallarının ürettiği bir boyaya değinmeden olmaz. Kubilay Kurt’a kulak verelim: ‘’ISONEM SIN OUT sivrisinek kovucu boya ile Afrika kıtasında çok yaygın olan Malerya hastalığının önüne geçtik. Peki, nedir bu malerya hastalığı diye bir soru aklınıza gelirse cevap yine Kubilay Kurt’un verdiği şu yanıtta saklıdır. Başta Zambia, Nijerya ve Angola olmak üzere sivrisineklerden dolay insanalar bulaşan bu hastalıkta büyük bir zafer elde ettik’
Buraya bir önemli not daha eklemek gerekirse;

*

ISONEM DÜNYAYA AÇILIYOR
Yönetim kurulu başkanı Kubilay Kurt, ISONEM Yapı Kimyasalları kuruluşuna Brüksel’de bir Avrupa ofisi açarak dünyadaki markalaşma ve aynı zamanda Avrupalı kuruluş standartına da bir örnek veriyor. Sadece ülkesinde değil Avrupa’da da adından söz ettiren bir ISONEM Kuruluşu şimdiden gelecek günlere bir başka güvenle bakıyor.

*

ISONEM’İN ÖNCELİĞİ ENERJİ VERİMLİLİĞİ
AR GE çalışmalarında öne çıkan ilk olgu binalardaki enerji verimliliğinin artırılması. ISONEM bu konuda gerçekten çok duyarlı bir çalışma halinde. Öyle ki enerji tasarrufunu iç ve dış cephelerde yüzde kırka kadar sağlayan boyaları yine ISONEM üreterek kullanıma sunuyor. Bakıldığında Lamda değeri 0.0233 olan bu ısı yalıtım boyaları binalarda ve sanayi yapılarında ısı kayıplarının da önüne geçmeyi hedefliyor.

*

Görüleceği üzere sizlere ifade etmeye çalıştığımız ISONEM Yapı Kimyasalları sektörde öncü kuruluş olmasıyla birlikte ürettiği tüm hizmetlerle örnek teşkil eden bir isim olarak bugünden yarına YERLİ ve MİLLİ duruşu sergileyerek ülkemizin adını dünyaya duyurmak suretiyle her türlü destek ve aynı zamanda övgüyü hak ediyor.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *