VELi YILMAZ

Akıllı İnek Projesinin İlham Kaynağı Bir Çocuk

Her şey o çocuğun bir ineğin memesine hamlesiyle başladı
Sakin bir gündü, İşadamı Cemil Tanguroğlu sıradan bir günü yaşamak üzere hazırlanmıştı.
Çocuk gerçekten süt içmek istiyordu,
Ama içmesi gereken sağı solu şekillendirilmiş değil, sağlıklı süttü. O gün Tanguroğlu’nun kafasında bir şimşek çakti, Akıllı İnek Projesinin yaşama geçirmeliydi.
*
Peki, bu Akıllı İnek Projesi nasıl yaşama geçmeliydi.
Gıda terörün estirildiği şu ortamda gerçekten sağlık sütü bulmak o kadar da kolay değildi.
Neticede çok sevdiği çocuklar ilk gözağrısıydı, sağlıklı sütü çocuklar gerçekten sağlık bir şekilde tüketmeliydi, gerçekten oldukça meşakkatli bir o kadar zaman gerektiren sabır isteyen bir projeyi ortaya çıkarmak her babayiğidin harcı da değildi.
*
İşadamı Tanguroğlu yanında bulunan çalışanlarına talimat verdi: Öyle bir proje istiyorum ki dünya da ve Türkiye’de bir ilk olsun, bu proje yollar boyu kalıcı bir şekilde hizmet verdin’!
Derken,
Yaklaşık beş yıllık bir AR – GE çalışmasının ardından bugün Akıllı İnek doğuverdi ve ülkenin her tarafına adeta sesini duyurdu.
Sağlıklı süt hiç bu kadar güzel olmadı, çocuklar hiç bu kadar sevmedi sütü.
*
Evet, Sayın Tanguroğlu gerçekten mükemmel bir sistemi bir araya getirerek Akıllı İneği görücüye çıkardı, dalga dalga gelen bu akım neredeyse herkes tarafından kabul gördü, süt bir kez daha sağlıklın bir şekilde tüketilmeye başladı.
*
Elbette sormak hakkınızdır, iyi güzelde sağlıklı süt ve de ayran içeceğiz ama bunu nasıl sağlayacağız. Akıllı İneğe nasıl ulaşacağız.
*
Şuradan başlayalım! Bir defa siz karar vereceksiniz. Ben, sağlıklı süt ve ayran tüketmek istiyor muyum? Yani bugüne kadar benim tükettiğim süt ve ayran gerçekten sağlıklı mı? Sorusunu da ekleyebilirsiniz zihninizin bir kenarına..
*
Akıllı İnek, gazlı ve asitli içeceklere bir alternatif olarak doğdu. Akıllı İnek bu içeceklerin yerini almaya hazırlandı, lehine oluşan hava şüphe götürmez bir şekilde görünüyor ve de devam ediyor.
*
Çocukları seven, çocukları adeta yaşamın bir parçası gibi gören onların ne istediklerini bilen Cemil Tanguroğlu’nun bu hamlesi projeye olan akreditasyonu ayrıca ortaya koymaktadır.
*
Anne babalara da bir parantez açalım bu satırlardan sonra;
Çocuklarını önemseyen kendi adlarınıa da sağlıklı beslenmeyi isteyen taraf olarak Akıllı İnek’i desteklemelidirler.
Çocuklara verilen önemden bir çocuğun hayal dünyasına girerek yeşeren projeden asla vazgeçmesinler.
*
Asitli ve gazlı içeceklerin çocukların vücutlarında oluşan tahribatı göz önünde bulundurarak Akıllı İnek’e ayrı bir önem versinler.
0 543 629 29 29 nolu telefondan bu konuda ayrıntılı bilgide isteyebilirler.
*
Bilindiği üzere Akıllı İnek Erzincan’dan yola koyuldu inşallah tüm Türkiye’ye yayılacak ve bu proje milli ve yerli bir proje olarak ülke adına çok şeyler kazandıracak. Ülke kazandıkça, çocuklar sevindikçe projenin kahramanı Cemil Tanguroğlu, her zaman hayırla anılacak.
*
Son söz Akıllı İnek’i seviyorsanız, ülkenizi seviyorsanız, çocuklarınızı seviyorsanız ve ben artık çocuklarımın hayatını gerçekten önemsiyorum diyorsanız gazlı ve asitli içeceklerden kurtularak çocuklarınıza süt içme alışkanlığı kazandırmak istiyorsanız haydi hep birlikte Akıllı İnek’le tanışmaya gidelim ve bu önemli projenin yagınlaşması için çağrıda bulunalım.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *