VELi YILMAZ

Akıllı İneğin Aklından Geçenler

Ben bir kapsamlı projeyim. Hem de öyle böyle değil, tam anlamıyla yediden yetmişe herkesi kucaklayacak bir proje. Kitleleri heyecanlandırdığımı düşünüyorum. Dünya bile beni gıpta ile izliyor. Ödüllü olmam bana büyük prestij kazandırdı. Yola koyulduğumuzda işimizin zor olduğunu biliyorduk, devlerle bir savaşa girdiğimin farkındaydık, çünkü ben Akıllı İneğim sütü de ayranı da ben sevdirecektim. Göreceksiniz enin de sonun da başaracağım. Çünkü bu iddiamdan dolayı her yerde ilgi görüyorum ben bir ilkim ve de örneğim.

MAZİM TERTEMİZ

Önce güzel bir şekil verdiler bana. Fiyakalı olmama gerektiğini biliyordum. Önce maketimi yaptılar. Ben, kendi kendimi kontrol eden bir mekanizmaya da sahibim. Yakından şahit olanlar zaten biliyorlar. Etrafımı çeviren çocukların yükselen sevinç çığlıklarını duydum. Onlara dokunamasam da beni ne kadar çok sevdiklerini biliyorum. Biz bir aileyiz denir ya bu gibi hallerde, beni her sevdiklerinde benden alacakları sütü de ayranı da zevkle içeceklerini biliyorum. Bana kattıkları gücün farkındayım.

SIRADAN BİR İSİM KOYMADILAR BANA

Akıllı İnek dediler, proje dediler, sıradan bir isim vermediler bana. Her tarafımdan buram buram teknoloji kokuyor. Mükemmel bir sisteme sahibim Hiçbir fikri olmayanlar bile ilk bakışta bana aşkla bakıyorlar, iyi ki Akıllı İnek var diyorlar. Onlara bu düşüncelerinde haklı olduklarını gösterir potansiyeli taşıyorum. Söyleyin sizce de ben mükemmel bir tasarım değilmiyim?

İLGİ ODAĞIYIM

Bundan daha iyi tanım olur mu? Tanıtım olur mu? beni nereye götürseler ben ilgi odağı oluyorum. Bu gerçeği herkes kabul ediyor. Bu gerçekten öte hiçbir şeyle de ilgilenmiyorum. Boynumdaki zil, önümdekiler, başımı okşayan küçücük eller benim çok ama çok sevildiğimi gösteriyor.

Bu durum benim açımdan şikâyet konusu bile değil, oldukça memnunum. Memnunluğum sayesinde gerçekten büyük bir iş başardığımızı düşünüyorum.

ERZİNCAN’DAN YOLA ÇIKTIK

Bir yerden başlamak gerekirdi. Parıltılı olmalıydı madem ki ben bu piyasaya ilk ve ödüllü olarak girdim farkındalık oluşturmalıydım. Anadolu’nun her bir karış toprağını gezmeye başlayacaktım. Bismillah dedik yola koyulduk, Erzincan’dan yola çıktığımızı ifade edeyim. Erzincan’ı hiç bu kadar heyecanlı görmemiştim. Meğer ne çok sevenim merak edenim varmış. O günkü kalabalığı hiç unutamıyorum. Yapılan konuşmalardan öte açılış muhteşem oldu, açılışa gelenler ise mutlu. Bu iş olacak diye sevinçten havalara uçtum.

REKABETE GİRİYORUM

Akıllı İnek Projesinin kahramanı olarak ben kolalı ve asitli içeceklerle tatlı bir rekabete giriyorum. Yerli ve milli üretim olarak çıktığım bu serüvende her yurtseverin beni sahiplenmesi gereken bir proje olarak göründüğümü belirtmek isterim. Dokunun bana, beni önemseyin, Akıllı İnek Projesinin yeni bir başlangıca yelken açtığını düşünüyorum.

Büyüklerimizin süt ve ayran tüketimine dönük telkinlerini de unutmadan çocuklara sağlıklı beslenmenin önünü açarak anne babalara büyük görevler düştüğünü anlatmak istiyorum.

Akıllı İnek olarak bir defa kolalı ve asitli içeceklerle tatlı bir rekabete giriyorum. Yerli ve milli üretim olarak göz önündeyim, ortadayım her yurtseverin beni mutlaka sahiplenmesi gerektiğini düşünmekteyim. Çocuklara sağlıklı beslenmenin önünü açtım anne babalar size sesleniyorum e; hadi sizleri de bekliyoruz.

MUCİDİ CEMİL TANGUROĞLU

Akıllı İnek olarak oratya çıkmam da benim bir mucidimin olduğunu biliyormusunuz? Gümüşhaneli İşadamı Cemil Tanguroğlu’nun her türlü övgüyü hakkettiğini bir not olarak düşelim
Çocukları çok seven, sağlıklı ve organik beslenmenin önünü ödüllü projesi ile açan Tanguroğlu, örnek bir işadamı profili sergiliyor üzerine düşen devleti ve milleti için kolları sıvayan bir karakter olarak alkışı büyük hakediyor.

AR GE BEŞ YIL SÜRDÜ

Öyle sıradan ortaya çıkmadım. Asitli ve diğer içeceklere alternatif olarak ileri sürülen projenin arkasında beş yıllık bir AR – GE’m var diyorum. Akıllı İnek Projesi uzun uzun araştırıldı, şimdi ilgilenen tüm müteşebbislerden ilgi bekliyorum. Bu beş yıllık değerlendirmenin ardından Akıllı İnek olarak daha iyi tanınacak olduğumu belirtmek isterim.

KOLA ASİTLİ İÇECEKLER BİR KENARA BIRAKILACAK

Akıllı İnek olarak şunuda vurgulayayım projeyle birlikte bundan sonra kolalı ve asitli içecekleri bir kenara bırakacaksınız çünkü organik süt ve ayranın farkına varacaksınız.

Kuşkusuz İşadamı Cemil Tanguroğlu’nun geliştirdiği bu proje şimdi bayilikler için yani benimle tanışacak müteşebbisler için telefonlarınızı bekliyoruz.

BİR MÜJDEM VAR

Kışladan hastaneye, AVM’lerden okullara kadar dört bir tarafı sarması beklenen Akıllı İnek Projesi rüzgârının etkileri daha şimdiden kendisini göstermeye başladı. Bu müjdeyi ben sizlerle paylaşmak istedim.

BİR DAHA HATIRLATAYIM

Akıllı İnek olarak ben, süt ve ayranın organik bir şekilde tüketilmesinin önünü açıyorum çocukları koruyarak bu içeceklerin tüketimine öncülük ediyorum.

BENİ NEREDE BULACAKSINIZ
Hastaneler, AVM’ler, havalimanları, kışlalar, okullar, kamu kuruluşları, benim uğrak yerlerim olacak. Soğuk ayranı sıcak sütün tadını hayatınızın her köşesinde bulabileceksiniz. Bu tadı nefis içecekleri buralarda bulacak ve tattıktan sonra çok seveceksiniz

MÜCADELEM UZUN

Erzincan’dan şimdi uzun soluklu bir mücadele ile işe başladım. Akıllı İnek olarak tüm yurt sathına dağıtılmaya başladım.

Üstelik bu projede Gümüşhaneli bir işadamının öncü olması şehir adına gurur verici bir gelişmedir.

Akıllı İnek Projesi yer aldığı her etkinlikte büyük ilgi gördü. Sıcak sütü soğuk ayranı gerçekten büyük bir zevkle tattırdı, yerli ve milli Akıllı İnek Projesi gurur kaynağımız oldu.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *