VELi YILMAZ

NEDEN AKILLI İNEK PROJESİNİ SAHİPLENMELİYİZ?

Değerli Dostlarım, Saygıdeğer Okurlar

Size bir kez daha Dünya da ve Türkiye’de eşi benzeri olmayan oldukça büyük ses getiren, proje olarak üst düzey yöneticilerden takdir gören bir çalışmayı elimden geldiğince dilim döndüğünce ifade etmek istiyorum.
Çocuklara süt ve ayran içirmeyi bu işi organik bir şekilde yapmayı hedefleyen İşadamı Cemil Tanguroğlu tam beş yıldır bu projenin peşinde koşuyor.
Akıllı İnek Projesi ifade ettiğimiz gibi dünyada ve Türkiye’de tek, ödüllü proje olma özelliğine de sahip bulunuyor.
Ulusal basının bir dönem inatla görmek istemediği haber bültenlerinde yer vermediği Akıllı İnek Projesi ne ki bugün kitleler üzerinde özellikle ebeveynler bakımından öylesine etki yapmış görünüyor ki, bu projenin mucidi Sayın Cemil Tanguroğlu’nu da  gerçekten tebrik etmek gerekiyor bir ilave daha eklemek gerekirse bu projenin her yönüyle ülkenin her üst kademesinden destek görmesi gerektiğinin de ayrıca altını çizmek istiyorum.

SÜTÜ AYRANI SEVDİREN PROJE

Bugün basit bir ifadeyle dar gelirli ailelerin yiyeceği olarak bilinen ıspanak üzerinde bile dönen kimi Ali Cengiz oyunlarına bakıldığında;
Gıda terörü hepimizi tehdit ederken organik beslenme adına özellikle çocukları çok seven İşadamı Cemil Tanguroğlu’nun bu projesi hem süt hem de ayran içmeyi teşvik ettiği gibi çocukların sağlıklı gelişimine de katkı sunduğunu görmemiz gerekiyor.
Ödüllü proje de bir önemli nokta ise özellikle küçük yaş grubundaki çocukların çok etkilendiği gazlı ve zararlı içeceklerin önünde adeta bir set gibi durarak onların daha sağlıklı bir birey olarak büyümesine yardımcı olacak gibi görünüyor.

BEŞ YIL AR – GE ÇALIŞMASI YAPILDI

Akıllı İnek Projesi’nin birkaç günde yaşama geçirildiğini söylemek doğrusu haksızlık olur. Titiz bir şekilde uygulanan Akıllı İnek Projesi tam beş yıllık bir AR – GE’nin ürünü olarak karşımızda duruyor.
Kısacası ince elenip sık dokunulan Akıllı İnek Projesi daha şimdiden parmak ısırtıyor.

BAYİİLİKLER VERİLECEK

Akıllı İnek Projesini yurt çapında yaymak isteyen Sayın Cemil Tanguroğlu isteyen müteşebbislere bayiliklerin verileceği ifade etti. Tanguroğlu projesine o kadar güveniyor ki, ‘’Akıllı İnek Projesi kapsamında ailemizde yer alacak bayii bir inek satın alarak adeta bir dükkâna sahip olmuş kadar büyük bir kazanç elde edebiliyor’’ ifadelerini kullanıyor.
Bu noktada hemen bir notu daha ekleyelim, gerekli çalışmalar devam etmektedir. Bayilikler verilmesi noktasında eksik kalan çalışmalar hızla tamamlanarak bu konu da muhataplara ayrıca bilgi verilecektir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İSTEĞİ ESKİ VALİ YAZICIOĞLU’NUN YÖNLENDİRİLMESİ PROJE DE ETKİLİ OLDU

İsterseniz, projenin ortaya çıkması konusuna biraz daha açıklık getirelim.
Malumlarınız olduğu üzere Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’da milli ve yerli içkimiz ayran çıkışında bulunmuş, ayran içilmesi konusunda isteğini ortaya koymuştu ayrıca efsane Vali merhum Recep Yazıcıoğlu’da çocuklara organik süt içirilmesi konusunda yönlendirilmesi çabası bu projede etkin bir rol oynadı.
Çocukları çok seven İşadamı Cemil Tanguroğlu demiştik; işte bu iki önemli düşüncelerden yola koyularak projeyi yaşama geçirdi ve gerçekten hızla büyüyerek ses getiren bir hale geldi.

ERZİNCAN’DA MÜTHİŞ AÇILIŞ

Sayın Cemil Tanguroğlu projesinin açılışı geçtiğimiz günlerde şehrin üst düzey yöneticileri başta Vali Ali Arslantaş olmak üzere sahiplenilerek yapıldı.
Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman Bey ve Burhan Çakır Bey de tanıtım törenin onurlandırmışlardı.
Can Erzincanlılara teşekkür eden Tanguroğlu, projenin yurt çapına yayılacağını bildirmişti.

ANNE BALAR BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM YETKİLİLERE BÜYÜKLERİMİZE SESLENİYORUM

Değerli anne babalar
Sayın Yöneticilerimiz
Bu projenin yaşama geçirilmesinden sonra sizlerin omuzlarında büyük bir sorumluluk yüklenmektedir.
Çocuklarımıza sütü ve ayranı sevdirmeliyiz, Akıllı İnek Projesinin okullarda hatta ders olarak okutulması konusunda da duyarlılık göstermeliyiz.
Çocuklar geleceğimiz notunu unutmadan Cemil Tanguroğlunu tebrik ederek Akıllı İnek Projesinin devletimize, milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *